Hlavní menu

Erkrath Hotelů 4

Žádné příjezdu, datum nebo zadané datum odjezdu.

Porovnání všech 4 hotelů v Erkrath a rezervujte online.

Řadit podle:
Jméno Cena
Zobrazit na mapě

Dostupné hotely v Erkrath

(Skupina?)
Gästehaus Wahnenmühle

Od € 95.00

Gästehaus Wahnenmühle

Wahnenmühle 1, Erkrath (Düsseldorf), Německo

Enjoying a tranquil location in the town of Erkrath, just 10 km to the east of Düsseldorf, this family-run guest house offers comfortable rooms with designer furniture and stylish antiques.
The Gästehaus Wahnenmühle is a beautiful half-timbered building which was once an 18th-century linseed oil mill.
The hotel complex consists of various buildings and ponds set in the middle of a large forest clearing. The hotel garden is an ideal place to relax, and there are is a nature reserve within a 10-minute walk.
All rooms at the Gästehaus Wahnenmühle offer flat-screen TV and complimentary wireless internet access. Guests can enjoy non-alcoholic drinks from the minibar free of charge.
The hotel enjoys excellent access to the A3 and A46 motorways, and is only a short drive from Cologne, Wuppertal and Duisburg. Guests with cars can park for free on location. ... 4 Pokoje;

Rooms: Double Room Bretagne (Brittany), Double Room Normandie (Normandy), Suite Cologne, Suite Milano (Milan).

Arcadia Hotel Düsseldorf

Od € 62.00

Arcadia Hotel Düsseldorf

Neanderstraße 2, Erkrath (Düsseldorf), Německo

Tento 4hvězdičkový hotel se nachází v Erkrathu na zeleném předměstí Düsseldorfu. Nabízí Wi-Fi zdarma, moderní ubytování ve venkovském stylu a vynikající spojení s dálnicí A3.
Arcadia Hotel Düsseldorf leží 15 minut jízdy od centra Düsseldorfu a 20 minut jízdy od veletržního areálu v Düsseldorfu. Hosté mohou využít také přímý vlakový spoj do centra města z nedaleké železniční stanice Erkrath.
Arcadia Hotel Düsseldorf nabízí konferenční prostory pro oslavy a akce. Hotel má 4 konferenční místnosti až pro 140 osob.
Láskyplně zařízené pokoje hotelu Arcadia jsou ideálním místem k relaxaci po náročném dni. Můžete se těšit na řadu moderních vymožeností, jako je satelitní TV a příslušenství pro přípravu teplých nápojů.
V restauraci Rabenstein si můžete k večeři dát chutné regionální a mezinárodní speciality. Během teplejších měsíců si lze dát jídlo na letní terase. Po jídle můžete relaxovat s osvěžujícím nápojem v hotelovém baru.
Odpočinout si lze v lázeňském centru Arcadia Düsseldorf se saunou a parní lázní. ... 101 Pokoje;

Rooms: Dvoulůžkový pokoj Superior s manželskou postelí, Dvoulůžkový pokoj typu Business s manželskou postelí, Jednolůžkový pokoj Superior, Jednolůžkový pokoj typu Business, Speciální nabídka - dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí.

Hotel Unterfeldhaus

Od € 55.00

Hotel Unterfeldhaus

Millrather Weg 21, Erkrath (Düsseldorf), Německo

This hotel lies in a quiet residential area in Erkrath, a 20-minute drive from Düsseldorf city centre. The.Unterbacher See lake is just a 10-minute walk away.
The Hotel Unterfeldhaus provides functional, brightly furnished rooms in a strategic location.
A hearty breakfast is prepared daily in the dining area, and free newspapers are provided. In the evenings guests can relax in the hotel bar, Toni's Lounge.
Guests can enjoy swimming and water sports at the Unterbacher See lake. The adjacent Eller Forest offers many hiking and cycling paths.
Hotel Unterfeldhaus is within 5 minutes of the A3 and A46 motorways. The Neanderthal Museum in Mettmann is just 10 minutes away by car. ... 10 Pokoje;

Rooms: Apartment - not on site, Am Hasenbusch 5, Dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí, Jednolůžkový pokoj, Třílůžkový pokoj.

Akzent Hotel Schildsheide

Od € 69.00

Akzent Hotel Schildsheide

Schildsheiderstrasse 47, Erkrath (Düsseldorf), Německo

The hotel is located in a quiet park-like setting well away from noise and traffic, close to Düsseldorf. All rooms are equipped with shower, TV, direct dial telephone, radio and a desk. A generous breakfast buffet an excellent cuisine and a wide range of sporting and other leisure activities ensure an enjoyable stay. The Italian restaurant has a big winter garden and a cozy fireplace, where you can enjoy a good Italian meal. The friendly family atmosphere lends a special charm to the surroundings. ... 33 Pokoje;

Rooms: Dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí, Jednolůžkový pokoj.